پیکسل

منظور از پیکسل در اینجا جزئی‌ترین واحد گرافیکی نیست. پیکسلی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد نوعی بج سینه محسوب می‌شود. برای آشنایی با بج یا نشان سینه می‌توانید روی کلمه بج کلیک نمایید تا به صفحه اختصاصی آن بروید.

همانطور که گفته شد در فرهنگ ما به اینگونه نشان سینه، پیکسل و در فرهنگ کشورهای اروپایی به آن Button یا اصطلاحا دکمه گفته می‌شود. 

اما پیکسل چیست؟ هر کدام از ما اعتقادات، سلایق و علایق خود را داریم که در مجموع شخصیت ما را شکل می‌دهند.  این طرز تفکر و سلیقه ما گاهی در پوشش خود را نشان می‌دهند که گاه با یک نماد همراه است. پیکسل این قابلیت را دارد و می‌توان از آن برای این کار استفاده نمود. سبکی و اندازه کوچک آن پیکسل را به ابزاری مناسب برای انتقال پیام از طریق تصویر مبدل کرده است. تصاویری که بر روی پیکسل درج می‌شوند موضوعات مختلفی را از جمله لوگوی شرکت یا دانشگاه، کاراکتر یا شخصیت محبوب، جمله یا تصویری با مفهوم و موضوعاتی نظیر عشق و زندگی و غیره را شامل می‌شود.

پیکسل پپسی

کاربرد پیکسل:

از آنجایی که پیکسلها نوعی بج سینه محسوب می‌شود پس یکی از کاربردهای آن تبلیغاتی است. از پیکسل‌ها می‌توان در رویدادهای استارت آپی ویا در همایش ها یا نمایشگاه‌ها استفاده نمودیا آن‌ها را هدیه داد. این کار باعث ایجاد تصویرذهنی مثبت در مشتریان شده و نام شرکت شما تا مدت‌ها در ذهن آنان باقی خواهد ماند. همچنین می‌توان پیکسل‌ها به عنوان یادبود به کسی هدیه داد. 

انواع پیکسل

به طور کلی پیکسل شامل‌ دسته بندی‌های متنوعی است. پیکسل‌ها را می‌توان بر اساس شکل ظاهری، اندازه، جنس و نحوه اتصال آن‌ها تقسیم‌بندی نمود.

ظاهر: پیکسل‌ها شامل انواع دایره‌ای، مستطیلی و مربعی هستند که نوع دایره‌ای آن رایج‌تر بوده و محبوبیت بیشتری دارد.

اندازه: پیکسل‌ها از نظر اندازه شامل: 25،32،37،44،50،58،70 میلی‌متری هستند. البته سفارش تولید پیکسل در ابعاد دلخواه نیز توسط گروه نشانه ساز پذیرفته خواهد شد.

جنس: پیکسل‌ها از نظر جنس به دو دسته پلاستیکی و فلزی تقسیم‌بندی می‌شوند. روی تمام پیکسل‌ها طرحی چاپی همراه با روکشی از جنس سلفون قرار گرفته می‌شود. اما جنس پشت آن از پلاستیک یا فلز است. گاه دیده می‌شود پیکسل‌های فلزی در اثر گرمای هوا کمی گرم شود. که این امر ممکن است از نظر برخی‌ها جالب نباشد و آن‌ها نوع پلاستیکی را ترجیح دهند. در هر صورت تعیین جنس پیکسل کاملا امری سلیقه‌ای است.

نحوه اتصال: نحوه اتصال پیکسل می‌تواند به صورت سوزنی و یا مگنتی باشد. در اتصال سوزنی از سنجاق قفلی برای قرارگیری پیکسل استفاده می‌شود. نوع سوزنی هم شامل دو دسته است. سوزن یک تکه‌ای که در آن از یک سنجاق و یا دو تکه‌ای که از دو عدد سنجاق برای اتصال آن استفاده می‌شود. اتصال مگنتی هم با قرار دادن آهنربا در پشت پیکسل ساخته خواهد شد. نوع آهنی محصوص کمد فلزی، یخچال و فریزر، و یا سطوحی است که آهنربا به آن می‌چسبد.

تفاوت پیکسل با بج سینه:

همانطور که می‌دانید، پیکسل یکی از انواع بج سینه به شمار می‌رود. اما تفاوت‌هایی نیز با آن دارد. به طور کلی فرآیند ساخت پیکسل نسبت به بج کوتاه‌تر است. همچنین برخلاف بج سینه عموم پیکسل‌ها از جنس پلاستیک هستند. طرحی که بر روی پیکسل‌ها قرار می‌گیرد کاملا چاپی بوده و در نتیجه محدودیتی بابت رنگ ندارند. در حالی که گاهی اوقات در ساخت بج با مشکل محدودیت در رنگ مواجه خواهیم بود.

تفاوت دیگر نشان سینه (بج) وپیکسل در نوع استفاده از آن‌هاست. بج سینه شکلی کاملا رسمی دارد و برای استفاده در محیط اداری بسیار مناسب است. اما پیکسل اینگونه نیست. پیکسل‌ها حالتی عمومی تر دارند و جوانان یا کودکان نیز می‌توانند به لباس، کیف یا سایر البسه خود متصل نمایند. طرح بج سینه لوگو یا نام شرکت است در حالی که پیکسل‌ها هر طرحی را می‌پذیرند. از یک کاراکتر تلویزیونی گرفته تا یک جمله و شعار می‌توانند موضوعاتی باشند که روی یک پیکسل چاپ شوند. متقاضیان پیکسل غالبا کودکان، نوجوانان و جوانان هستند در حالی که ادارات و سازمان‌ها متقاضیان اصلی بج سینه محسوب می‌شوند.

پیکسل لرنیتو

تاریخچه پیکسل:

ساخت پیکسل‌ها به تاریخچه ساخت بج سینه گره خورده و برگرفته از آن است. بنابراین تاریخ ساخت اولیه آن مربوط به بج سینه می‌باشد. اما اگر منظور ما از پیکسل‌ها شکل امروزی آن است باید گفت در روایتی اولین پیکسل در سال 1787 به دستور جوزیا ودج وود ساخته شد.  نام این پیکسل آفریقایی زانو زده بود. بر روی این پیکسل تصویر یک برده آفریقایی با شعار ” آیا من یک مرد یا برادر شما نیستم” نوشته شده بود. از این پیکسل در فعالیت‌های ضد برده‌داری در بریتانیا استفاده شد.

حدود سال 1789 در مراسم ریاست جمهوری آمریکا و توسط طرفداران جرج واشنگتن برای طرفداری از او و با درج شعارهایی بر روی آن از پیکسل استفاده شد. از آنجا که پیکسل ابزاری تبلیغاتی بوده در کمپین‌های انتخاباتی آبراهام لینکلن نیز در سال 1860 نیز استفاده شد.

شکل امروزی پیکسل حاصل نوآوری بنیامین وایتهد است. او اولین نفری بود که با قرار دادن ورقی از جنس سلولوئید شفاف بر روی عکس برای محافظت از آن و متصل نمودن سنجاقی به پشت آن پیکسل را ساخت. همچنین  سال 1898 شاهد تولید انبود پیکسل‌ها بود. در آن زمان کارتونی با نام بچه زرد یا The yellow kid پخش می‌شد که تصویر کاراکتر آن بر روی پیکسل‌ها با تیراژ بالا چاپ شد. همراه با این پیکسل آدامس‌هایی به کودکان اهدا می‌شد.

ساخت پیکسل

 فرآیند ساخت پیکسل‌ها با ساخت بج سینه یا اتیکت متفاوت است. بسته به تیراژ کار زمان آماده‌سازی سفارش طول خواهد کشید. نکته مهم آین است که تیراژساخت پیکسل نسبت به بج سینه بالاترمی‌باشد. اگر طرح خاصی مد نظر شماست آن را برای ما ارسال کرده و پس از ویرایش طرح اولیه آن را برای شما ارسال خواهیم کرد. پس از تایید نهایی توسط شما طرح به کارگاه تولیدی نشانه ساز فرستاده می‌شود. در آنجا طرح اولیه چاپ شده و برای محافظت از آن روکشی پلاستیکی روی کار قرار خواهد گرفت. سپس دستگاه پرس طرح را در اثر گرما و فشار به فلز یا پلاستیک پشت کار می‌چسباند. به این ترتیب پیسکل ساخته می‌شود.

قیمت

قیمت پیکسل‌ها به چند عامل بستگی دارد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. قیمت پیکسل ارتباط مستقیمی با ابعاد آن دارد. هرچه‌ابعاد پیکسل بزرگتر باشد ماده اولیه بیشتری مصرف خواهد کرد. در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. عامل بعدی جنس پیکسل است. پیکسل‌های فلزی نسبت به نوع پلاستیکی اندکی قیمت بالاتری دارند. عامل بعدی تیراژ است. هرچه تعداد سفارش بیشتر باشد هزینه هر واحد پیکسل کاهش خواهد یافت.

سفارش

سفارش پیکسل‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری است. در روش حضوری با مراجعه به آدرس نشانه ساز از مشاوره رایگان بهره‌مند شده و اگر طرحی به همراه دارید آن را بررسی کرده و ثبت سفارش انجام می‌گیرد. در روش غیر حضوری می‌توانید از طریق برقراری تماس با شماره‌تلفن‌های شرکت نشانه ساز که در پایین صفحه قرار دارد، نسبت به ثبت سفارش خود اقدام فرمایید.

پیکسل گروه نشانه ساز

شرکت نشانه ساز در اوایل سال 1380 با هدف کمک به صنعت تبلیغات تاسیس گشت. بنابراین تولیدات این شرکت در گروه محصولات و ابزارهای تبلیغاتی است. به همین جهت گروه نشانه ساز اقدام به تخصصی نمودن و جداسازی هر بخش برای نولید محصولی اختصاصی نمود. پیکسل نیز یکی از این ابزارهاست. پیکسل در لاتین Button نامیده می‌شود. شما می‌توانید برای سفارش پیکسل اختصاصی خود با ما تماس گرفته و یا به صورت حضوری به شرکت مراجعه نمایید.

لوگو بج سینه نشانه ساز

سوالات متداول

باافزایش تعداد سفارش، قیمت هر واحد از محصول کاهش می‌باید. علت این امر هزینه‌های ثابت است. به این صورت که برخی هزینه‌ها نظیر ارسال کالا، قالب‌گیری و ازاین دست هزینه‌ها مقدار ثابتی هستند. هنگامی‌ که تعداد سفارش بیشتر باشد این هزینه‌ها سرشکن شده و باعث کاهش قیمت می‌شوند. برای اینکه هزینه یک واحد خیلی زیاد است، توصیه می‌کنیم حداقل سفارش 10 عدد باشد. اما در صورت درخواست مشتری امکان ثبت سفارش با تعداد کمتر نیز وجود دارد.

 

در قسمت پشتی سوزن یا آهنربا قرار دارد. سوزن و آهنربا دو روش پرکاربرد هستند. که معمولا سفارش به صورت مگنتی است. زیرا این نوع اتصال به لباس آسیبی وارد نمی‌کند.